Život je ako filmový príbeh nominovaný na Oscara. Pohár dobrého vína nám tiež v ústach rozpráva príhody tak, aby dokonale vystihli náš momentálny životný dej. Dodajte vášmu "životnému deju" tú správnu šťavu a nôtu.

Príbeh vo flaši

previous arrow
next arrow
Slider
56157375_300759187260614_3704598864066510848_n-4
LOCZI_logo

S manželom sme založili malé vinárstvo na úpätí Malých Karpát. Hospodárime približne na rozlohe 2 ha viníc, ktoré sa nachádzajú v katastri obce Limbach a mesta Pezinok. Vína vyrábame z našich viníc a o vinohrady sa staráme ekologicky, kedy o kvalite vína rozhodujeme už priamo vo vinohrade.

Naše Svätovavrinecké barikové vyhralo regionálneho šampióna  vo významnej vinárskej súťaži Prague Wine Trophy 2019.  Etiketa našich vín oslovila odbornú porotu natoľko, že vyhrala prestížnu súťaž Obal roku 2019, ktorej sa zúčastňujú české aj slovenské firmy.

malik foto
fedor malik logo

Vinárstvo a vinohradníctvo Fedor Malík & syn. Vám ponúka vína z Modry, z Malých Karpát, z našich vinohradov. Vďaka redukovaným úrodám, náročným zeleným prácam a trvalo udržateľnému prístupu bez použitia herbicídov sa nám z hrozna z prvotriednych modranských vinohradov darí dorábať vína s komplexným prejavom. Základom vinifikácie sú moderné technológie s dôrazom na prirodzený vývoj a autenticitu vína. Vína sú určené pre náročných ľudí, ktorí vo víne hľadajú príbeh, myšlienku a charakter. Naše vína chutia našim hroznom, vinohradníctvom a Modrou. A tak to má byť.

Snímka obrazovky 2020-05-03 o 19.17.13
logo-sykora

Sme malé vinárstvo v Malých Karpatoch zamerané na vysoko kvalitné vína.

Víno od Adama Sykoru charakterizuje sviežosť, ľahkosť a typickú príslušnosť k jednotlivým odrodám. Nech siahnete po ktoromkoľvek našom víne, vždy vám poskytne zážitok a jedinečnosť zvolenej odrody, prekvapí vás svojou čistotou vôní a chutí. Snažíme sa tiež nabúrať predsudky o menej preferovaných odrodách.

Určite oceníte zaujímavú chuť takmer zabudnutého, jedinečného a nášho slovenského Limbašského silvána, ktorému sa snažíme navrátiť zašlú slávu, ktorá mu bezpochyby patrí. Silvánske zelené vyrábame nielen v najlepšej možnej kvalite, ale tiež mu venujeme zvýšenú pozornosť.

navara foto
navara-vinarstvo_black

Začiatky nášho vinárstva sa datujú už od 60-tych rokov minulého storočia, kedy Jozef Navara st. spracovával hrozno zo svojho malého vinohradu. Spracované hrozno bolo určené len pre vlastnú spotrebu, a to v pár sto litrových demižónoch.To čo začínalo ako hobby, prerástlo v roku 2002 až do rodinného biznisu, v ktorom dnes figuruje celá rodina. Jozef Navara ml. ako hlavný technológ, syn Michal ako zástupca marketingu, dcéra Katarína, ktorá zodpovedá za adjustáž a manželka Alena ako srdce spoločnosti.

rariga foto
unnamed (1)

Víno Rariga je rodinné vinárstvo spod Malých Karpát zaoberajúce sa pestovaním hrozna, jeho spracovaním a následnou výrobou akostných a prívlastkových slovenských vín.

V oblasti produkcie a predaja vína pôsobíme od roku 2003. Naše rodinné vinárstvo sídliace v Modre hospodári na 6 hektároch vlastných viníc. Spojením tradičných postupov s modernou technológiou vytvárame lahodné vína z viacerých bielych a červených odrôd.

dubovsky grancic foto
unnamed

Táto vinárska dvojica sa zamerala jednoznačne na kvalitu a to nielen v pivnici, ale aj vo vinici.

Bohumil Dubovský a Miloš Grančič pochádzajú z vinárskych rodín. Starí rodičia pána
Dubovského mali už pred prvou svetovou vojnou krásny, takmer hektárový terasový
vinohrad nad Svätým Jurom. V časoch združstevňovania im bol odobratý a ako náhradu
dostali iný, ale na veľmi ťažko dostupnom mieste.

dious
dious_logo

Novovzniknuté vinárstvo produkciou skôr malé, ale s potenciálom rozvoja,to je Víno Dious. Na vinársky život pod Malými Karpatmi mala veľký vplyv rodina Pálfiovcov a práve na túto históriu vinárstvo nadviazalo. Sídlime v zemepanskej pivnici zo 17. storočia, ktorá patrila k majetku Smolenického zámku. Staré klenby sme citlivo zapracovali do inak modernej vinárskej prevádzky.

kmeto foto
unnamed

Firma Víno Kmeťo začala písať svoju históriu po roku 1989. Začala s obrábaním prvých vinohradov, z ktorých začalo vznikať prvé vínko a firma si našla prvých zákazníkov. V súčasnosti firma obrába 5 ha vlastných vinohradov. Firma sa nachádza v meste Modra a všetky vinohrady sú situované v tomto rajóne.

limbavin foto
logo-limbavin-black

Vinárstvo Limbavin bolo založené v roku 1998 spojením dvoch bratov Ladislavom a Jaroslavom Pučekom so sídlom v tradičnej vinohradníckej dedinke Limbach. Náš vinársky štýl sa zakladá na dlhoročnej rodinnej tradícii pestovania viniča a výroby vina. Tato tradícia bola prenesená z otca na synov, náš otec Ladislav Puček nám pomohol k objaveniu tohto krásneho sveta vína.

rajnic foto
logo-min

Sme malé vinárstvo v centre Pezinka, produkujeme kvalitné vína v limitovanom možstve 1000 až 2000 fliaš podľa druhu. Svoje víno vyrábame pre radosť a pre zachovanie najvyššej kvality si udržujeme limitovanú ročnú produkciu.

jursek foto
Jurasek_A_black

Pod názvom Víno Jurášek sa skrýva malé rodinné vinarstvo zamerané na výrobu jedinečných vín vyrábaných najmä s láskou k svojim zákazníkom a ich chutiam.

Sme malé vinárstvo, ktoré svoje skromným množstvom vyrobeného vína za rok dbá najmä na jeho kvalitu, intenzívne chute a cit, ktorý si každá jedna odroda hrozna zaslúži.

Facebook
Instagram
YouTube